Шотландският шампион Селтик разби с 5:0 Астана на Станимир Стоилов и направи протоколен реванша в Казахстан.

Детелините доминираха през цялата среща, въпреки това в първия половин час не стигнаха до чисто голово положение. В 32-ата минута домакините поведоха с автогол на Евгени Постников. Десет минути по-късно Скот Синклеър удвои.

Селтик Астана

Отново той отбеляза в 60-ата минута и направи резултата класически. В 79-ата минута Астана съвсем се предаде и Джеймс Форест покачи на 4:0. Две минути преди края Игор Шитов отклони топката в мрежата на своя тим за 5:0 в полза на Селтик.

Реваншът е след седмица на „Астана Арена“.

В останалите срещи Наполи победи с 2:0 Ница и взе добър аванс преди реванша във Франция. Точни за тима на Маурисио Сари бяха Дрис Мертенс и Жоржиньо (от дузпа). Гостите пък получиха два червени картона в края на двубоя.

Наполи Ница ШЛ

Олимпиакос направи обрат срещу Риека и се наложи с 2:1 след гол в последната минута. Със същия резултат Апоел (Беер Шева), който елиминира Лудогорец в предишния кръг, се наложи над Марибор.

Голяма крачка към групите направи Севиля. Андалусийци спечелиха с 2:1 при гостуването си на Истанбул ББ.

Олимпиакос – Риека 2:1