Мексико победи Германия с 1:0 в първа среща от група F на Мондиала в Русия. Немците, които са актуален световен шампион, нямаха загуба в 5 двубоя с мексиканците, постигайки три победи, но тази вечер записаха първо поражение на „Лужники“ в Москва.

Двубоят, който предложи 13 удара в очертанията на двете врати (9 за Германия и 4 за Мексико) и общо 39 възможности за гол, започна с много опасна атака за Мексико, но Лосано пропусна да се разпише от няколко метра.

Последваха минути с поделено надмощия, в които и двата отбора организираха по няколко атаки, но тези на Мексико изглеждаха по-опасни. В 35-ата минута, при една от поредните контраатаки, Лосано финтира бранител на Германия и прати топката в мрежата на Нойер. Минути по-късно Кроос можеше да изравни, но силният му удар срещна гредата.

Втората част предложи куп атаки и пред двете врати, но завършващият удар лиши и двата отбора от ново попадение в срещата. Мигел Лаюн за Мексико и Юлиан Дракслер пропуснаха по няколко възможности през втората част.

Срещата ще се запомни и с влизането в игра на легендата на Мексико Рафаел Маркес, който игра на пето световно първенство, изравнявайки се с Антонио Кабрахал (Мексико), Лотар Матеус (Германия) и Джанлуиджи Буфон (Италия).

Другият мач от групата е между Швеция и Южна Корея. Двата тима излизат от 15:00 часа наше време в Нижни Новгород.