Рома сензационно изхвърли Барселона от Шампионската лига. След 4:1 за каталунците в първия мач всички очакваха, че тимът на Ернесто Валверде няма да има проблеми по пътя към полуфиналите. Не така обаче мислеха „вълците“, които победиха с 3:0 и продължават напред в надпреварата заради гола си на чужд терен.

Един Джеко откри резултата в 6-ата минута, Даниеле Де Роси удови в 58-ата от дузпа, а Костас Манолас бе големият герой, вкарвайки третия гол в 82-ата минута.

Отборът на Ливърпул надви с 2:1 Манчестър Сити на „Етихад Стейдиъм“ в реванша от 1/4-финалите на Шампионската лига и с общ резултат 5:1 елиминира „гражданите“. Двубоят започна вихрено и Габриел Жезус изведе Ман Сити напред в резултата още във втората минута. Мохамед Салах изравни в 56-ата минута, а в 77-ата минута Роберто Фирмино бе точен за 1:2. Трябва да се отбележи, че мениджърът на Сити Джосеп Гуардиола изгледа цялото второ полувреме на трибуните, след като бе изгонен от испанския рефер Антонио Матеу Лаос.