Серина Уилямс
на снимката: Серина Уилямс

Серина Уилямс приключи кариерата си в професионалния тенис след поражение с 5:7, 7:6 (4), 1:6 срещу Айла Томлянович в третия кръг на Откритото първенство на САЩ.

Американката, която е носителка на общо 23 титли от Големия шлем, допусна три пробива в първия сет срещу австралийката, въпреки че водеше с 5:3. Уилямс се добра до равенство в мача след драматичен тайбрек във втората част, след като изпусна преднина от 4:0, предаде БТА.

40-годишната ветеранка отстрани Данка Ковинич и Анет Контавейт по пътя си към третия кръг, давайки сериозни надежди на местните фенове, че може да достигне далеч в тазгодишното издание на турнира в Ню Йорк.

Третият сет стартира обнадеждаващо за Серина Уилямс, която проби подаването на 29-годишната Томлянович за радост на публиката на „Артър Аш Стейдиъм“. Австралийката спечели следващите шест гейма и триумфира след шестия си мачбол след повече от три часа на корта, помрачавайки доброто настроение на привържениците.

Айла Толмянович постигна рекорд в кариерата си на Откритото първенство на САЩ, класирайки се за четвъртия кръг, където ще се изправи срещу Людмила Самсонова.

При 5:1 в последния сет публиката изрази бурно своята подкрепа за Серина Уилямс и това й помогна да спаси пет мачбола в последния гейм. Американската тенисистка, изиграла своя първи мач в професионалния тенис през 1995 година, поздрави феновете и им благодари за подкрепата.

Коко Гоф се класира за четвъртия кръг на Ю Ес Оупън. Представителката на домакините, поставена под номер 12, се наложи над своята сънародничка Медисън Кийс с 6:2, 6:3.

Младата надежда Гоф допусна пробив още в самото начало на двубоя, но успя да навакса изоставането си срещу финалистката на „Флашинг Мудоус“ от 2017 година, след което не срещна повече трудни моменти в двубоя.

18-годишната американка ще се изправи срещу Чжън Шуай в следващия кръг на турнира. Китайката се наложи с 6:2, 6:4 срещу Ребека Марино (Канада).

Номер 17 в схемата Каролин Гарсия елиминира шампионката от 2019 година Бианка Андрееску (Канада) след 6:3, 6:2. Французойката продължи силното си представяне през лятото и вече има 11 поредни победи.

В четвъртия кръг Гарсия ще играе срещу Алисън Риск. поставената под номер 29 американка спечели с 6:4, 3:6, 6:4 срещу китайката Сию Ван.