Мария Шарапова

Мария Шарапова започна с категоричен успех участието си на домашния турнир на закрито в Санкт Петербург. Рускинята се справи безпроблемно със съпротивата на австралийката Дария Гаврилова и спечели след 6-0, 6-4 за час и 45 минути. Това бе третата й победа над родената в Русия Гаврилова от общо четири срещи помежду им.

Непоставената 31-годишна тенисистка диктуваше темпото от самото начало на мача, като проби на три пъти подаването на представителката на Австралия. Гаврилова направи брейк във втория сет, но 29-та в света рускиня отговори на свой ред с два пробива, като завърши двубоя с изящен форхенд.

„Беше много по-трудно, отколкото показва резултата – каза Шарапова след края на мача – Беше трудна физическа битка, но това бе очаквано на фона на предишните ни двубои.“

В спор за място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу третата в схемата сънародничка Дария Касаткина, която почива в първия си мач в турнира.

„Дария бе наскоро в топ 10 на света. Въпреки че загуби рано в Австралия, тя е в добра форма и ще бъде предизвикателство да се изправя срещу нея. Но аз съм готова“, заяви смело Шарапова.