Швеция Русия

С две поредни победи в последните мачове Швеция спечели надпреварата в група 2 на Лига „В“ на турнира Лигата на нациите, а с това и промоция в по-горна лига. Букмейкърските прогнози излязоха верни и на „Френдс Арена“ в Стокхолм домакините надиграха Русия с 2:0 в директния сблъсък за първото място. Победата бе единствената печеливша опция за „тре крунур“.

Шведите натиснаха още в началото, но трябваше да изчакат почти до края на първата част, за да грабнат шанса си. Виктор Линдельоф бе точен за 1:0 няколко минути преди почивката, при разбъркване в полето на гостите след изпълнение на ъглов удар.

Русия не игра с вдъхновението от първите си мачове и не направи много, за да се върне в играта за класиране. Маркус Берг гарантира успеха на домакините в 72-ата минута. Попадението дойде след отлична атака, завършила със спасяване на удар от вратаря Лунев, който обаче бе безпомощен при добавката.

Двата тима финишират с равен брой точки – 7, но Швеция има предимство в директните сблъсъци. От Лига „В“ пък отпада отборът на Турция, който остана последен.