Българският хегемон Лудогорец загуби с 0:2 гостуването си на израелския Апоел Беер Шева в първия мач между двата тима от третия предварителен кръг на Шампионска лига. Така орлите сериозно усложниха задачата си преди реванша на родна земя.

201707270057042231

Отборът на Георги Дерменджиев направи куп пропуски, сред които един на Вандерсон очи в очи със стража на домакините. Апоел пък нанесе двата си удара в 20-ата и 78-ата минути съответно чрез звездата си Нуакеме и влезлия като резерва Охана.

Срещата започна с няколко твърди единоборства, като още в първата минута Козмин Моци влезе много здраво, но напълно чисто в краката на капитана на израелския тим Маор Меликсон, заради което се наложи влизането на медицински екип на терена.

Постепенно Апоел заигра по-добре и така се стигна до 19-ата минута, в която резултатът беше открит. Най-добрият на терена Антони Нуакеме спечели топката в средата на терена, напредна по посока на вратата на Лудогорец, залъга цялата защита на гостите, че ще стреля, но вместо това подаде вдясно към непокрития Меликсон, който центрира по земя успоредно на голлинията. Топката беше засечена от пробилия в наказателното поле Нуакеме, който с десния крак реализира.

201707270056492532

В 26-ата минута Лудогорец пропусна отличен шанс да изравни. Марселиньо стреля опасно от фаул, топката беше избита на голлинията от вратаря на Апоел Гай Хаимов, но попадна във Вандерсон не успя да се възползва.

Две минути по-късно Козмин Моци се намеси решаващо на границата на вратарското поле, предотвратявайки сигурен гол.

До края на полувремето Лудогрец имаше една добра възможност след корнер, но ударът на Игор Пластун излезе в аут. В същото време натискът на Апоел постепенно намаля.

В началото на второто полувреме Лудогорец беше изключително близо до гола на няколко пъти, като основен виновник това да не се случи се оказа Вандерсон.

201707262349078564

В 48-мата минута отново Вандерсон беше изведен очи в очи с Хаимов. Бразилецът можеше да стреля или да комбинира с непокрития фронтално срещу вратата Кафу. Той избра да стреля, но шутът му премина на сантиметри встрани от вратата.

Вандерсон можеше да изравни и в 57-мата минута, но тогава диагоналният му удар от десетина метра отново не намери рамката на вратата.

Точно час след началото на срещата Гадир можеше да вкара втори гол за Апоел, но стреля с глава над вратата на Хорхе Броун.

В 69-ата минута мощен удар на Марселиньо от границата на наказателното поле се оказа крайно неточен, като натурализираният български национал можеше и да потърси непокрития вдясно Лукас Саша.

Ситуацията за Лудогорец стана много тежка в 79-ата минута, когато Нуакеме центрира в наказателното поле, където появилият се като резерва Микел Охана спря топката пред Игор Пластун и с удар от воле с левия крак реализира за 2:0.

В заключителните секунди на редовното време Лудогорец получи правото да изпълни фаул на около 22 метра фронтално срещу вратата, но ударът на Натаниел не затрудни Хаимов.

Така след седмица Лудогорец ще трябва да навакса два чисти гола за да отстрани Апоел.

201707270056396318

Наставникът Георги Дерменджиев обяви, че според него шансовете орлите да елиминират Апоел след поражението с 0:2 в Израел остават 50:50.

“Футболът се играе на голове. В този мач Лудогорец не игра лошо, това не беше лош мач за Лудогорец. Когато ти вкарат гол, играта става различна, при втори – също. Има още 90 минути, не сме се предали. Ще се подготвим добре в Разград. Шансовете ни още са 50:50. Напрежението в такъв мач не е малко, винаги някой може да сбърка.

Отборът беше готов да играе, но видяхте по какъв начин ни вкараха головете. Трябва да сме много внимателни, тъй като имат много добри футболисти в атака”, заяви  Дерменджиев.

Изпълнителният директор на Лудогорец Ангел Петричев е оптимист въпреки загубата.

00676305

“Не бива да бъдем отписвани след това поражение. Знаем какви са възможностите на нашите футболисти. Напълно реално е тази съблекалня да се вдигне и да си вземе мача следващата седмица. Бих казал, че късметът тази вечер не беше на наша страна. Можеше да бъде и по-добре за нас, но в крайна сметка резултатът е такъв”, заяви Петричев.

“Следващата сряда излизаме и гоним победата от самото начало. Вярвам на тези момчета. Убеден съм, че могат да постигнат нещо и да елиминират Апоел. За нас вече стана традиция да правим луди мачове. Да се надяваме, че и този път, макар и след драма, отново ще продължим напред”, допълни още изпълнителният директор на разградчани.

Капитанът на Лудогорец Светослав Дяков сподели първите си впечатления след поражението на тима.

„Равностоен мач, но съперникът успя да реализира положенията си, а ние не. Днес не ни покри късметът, но това е част от играта. Резултатът е много труден за нас, но ние ще се борим и на реванша. Апоел е много добър отбор, но мисля, че можем да ги преодолеем. На реванша ще търсим головете, ще се опитаме да създаваме положения“, заяви Светослав Дяков.