Началният час на четвъртфиналния мач от европейското първенство по волейбол за въже между България и Сърбия бе променен. Вместо в 18,30

Началният час на четвъртфиналния мач от европейското първенство по волейбол за въже между България и Сърбия бе променен. Вместо в 18,30 „лъвовете“ ще играят в 21,30 ч. Причината е в изненадващото отпадане на домакина Полша, който бе победен от Словения с категоричното 3:0. Още една изненада на шампионата на Стария континент е факт. Чехия изхвърли европейския шампион Франция с победа с 3:1.

Така днес в 18,30 ч. са четвъртфиналните двубои Германия – Чехия и Русия – Словения, а в 21,30 – България – Сърбия и Италия – Белгия.

Селекционерът на националния ни волейболен отбор Пламен Константинов остана здраво стъпил на земята след снощната ни победа над Финландия с 3:1 в плейофите. „В момента Финландия е много млад отбор. Нямат много опитни играчи и затова мисля, че това е нормален резултат. Малко съм изненадан от начина, по който започнахме. Направихме много грешки, особено от сервис. След първия гейм намерихме сервиса си, играхме добре на блокада, а от там ни е върна и атаката. Така, че този резултат е нормален. Бяхме по-силните“, сподели Гибона.