Красимир Анев

Българският биатлонист Красимир Анев спечели втори медал от Европейското първенство в Италия, след като днес завоюва сребро в преследването на 12,5 километра.

Вчера Анев спечели бронзов медал в спринтовата дисциплина в Риднау, а днес успя да донесе още едно отличие за България. Биатлонистът от Самоков беше единственият състезател, който успя да повали всички 20 мишени на рубежа и това беше достатъчно за да се пребори за сребърното отличие.

Владимир Илиев сбърка общо шест пъти и се отказа след третата стрелба. Антон Синапов също имаше право да стартира в преследването, но треньорският щаб не го пусна в надпреварата. Златният медал в дисциплината на 12.5 км. спечели Александър Логинов, който сбърка два пъти и защити титлата си от миналата година.

Неговият съотборник Евгений Гараничев завъртя три наказателни обиколки и успя да се придвижи от 19-та до трета позиция в крайното класиране.

По-късно през деня ще се проведе и дамското състезание на 10 километра, а утре ще видим и смесената и спринтовата щафета