Шампионската лига

Виляреал и Челси оформиха последните два участника в четвъртфиналната фаза на Шампионска лига през този сезон.

„Жълтата подводница“ елиминира Ювентус след изненадващ успех с 3:0 при визитата си в Торино и общ резултат 4:1 от двете срещи, а Челси спечели и реванша с Лил на френска земя с 2:1 след победата с 2:0 в Лондон.

Отпадането на Ювентус, което бе трето поредно за „Старата госпожа“ в осминафиналната фаза на най-престижния европейски клубен турнир, означава, че Италия няма да има свой представител сред последните осем в надпреварата, след като другият тим от Ботуша, който бе част от 1/8-финалите – Интер, също се прости с участието си в турнира след загуба от Ливърпул с общ резултат 1:2.

Челси пък продължава успешно защитата на трофея от последното издание въпреки неяснотите около бъдещето на „сините“, породени от замразяването активите на клубния собственик Роман Абрамович и рестрикциите, наложени на лондончани.

Виляреал и Челси се присъединиха към вече класиралите се за четвъртфиналите Байерн Мюнхен, Ливърпул, Манчестър Сити, Реал Мадрид, Атлетико Мадрид и Бенфика. Англия и Испания са представени от по три отбора, а Германия и Португалия имат по един представител. Жребият за четвъртфиналите ще се тегли в петък, 18 март, от 13:00 часа, като веднага след това ще стане ясен и този за полуфиналите. Първите мачове от 1/4-финалите са на 5 и 6 април, а реваншите седмица по-късно. Първите двубои от 1/2-финалите са на 26 и 27 април, а реваншите на 3 и 4 май.