Григор Димитров

Григор Димитров успя да елиминира първата ракета на Русия Димитър Медведев, в двубой от осминафиналите на Мастърса в Индиан Уелс. Вторият в световната ранглиста, загуби от Григор Димитров с 1:2 сета.

Двубоят започна тежко за първата ни ракета, като Медведев проби още в първия гейм. До края на сета всеки си вземаше сервиз гейма и така руснака затвори сета с 6:4 гейма.

Във вторият сет се разви епична битка с размяна на пробиви, в която Григор успя да заличи три гейма пасив и взе сета с 4:6.

Окрилен, Гришо започна силно третия сет и стигна до пробив още при първия сервиз на руснака.

До края на мача, българският тенисист показа по-стабилна игра и затвори сета с резултат 3:6 гейма.

Любопитно е да се отбележи, че първите думи от изявлението на Гришо след мача бяха на български, а не както е обичайно на английски. Григор каза следното:

„Радвам се, че успях най-сетне да преодолея такъв съперник – каза Димитров на български. – А също така и с такъв резултат… Очаквах да играя добре в този мач, направих грешки във важните моменти в началото, във втория сет също…Но съумях да запазя себе си, да продължа и да свърша работата.“

В същото време разочарованият Медведев призна, че не толкова той е подарил мача на Григор с грешките си, а българинът е заслужил успеха.

Така Григор Димитров продължава на четвъртфиналите, където ще срещне Хуберт Хуркач.