Неподготвеният според треньора Хубчев „Левски“ взе че прекрати черната серия от резили, която го гонеше от няколко години, и след солиден мач спечели добра преднина от два чисти гола като гост срещу „Ружомберок“ от Словакия. Очакванията бяха за много по-тежък и завързан първи двубой.

Синият тим не бе печелил като гост в европейските клубни турнири от лятото на 2010-а година, когато за последно на гости бе победен „Дъндолк“ с 2:0. Оттогава до днес „Левски“ не можеше да вземе победа на чужд терен, но каръкът бе прекъснат в Ружомберок.

Головете отбелязаха Давиде Мариани с глава в 36 минута и Паулиньо в 51 минута. Преднината е добра и ще внесе успокоение в „сините“ редици преди реванша. И двата отбора вкараха по един отменен заради засада гол.

Мачът започна с инициатива за домините, които бяха по-борбени, но не създаваха голови полжения. Постепенно „Левски“ изравни владеенето на топката и не позволи много напрежение пред вратата си, като успя да се възползва от пропукванията в защитата на словаците. В 85-та минута домакините все пак имаха едно хубаво голово положение, но не реализираха и сега нещата за „Левски“ преди реванша изглеждат по начин, по който не ги помним от години.