Търговище отбеляза Еньовден с празничния концерт „Здравей, лято!“

Търговище отбеляза Еньовден с концерт на тема „Здравей, лято!“, който се проведе тази вечер на площада пред Общината, събирайки граждани и посетители на града.

В програмата участваха Женският хор „Златна лира“ и Ансамбъл „Мизия“ от Общинския културен институт в Търговище, както и вокална формация „Антола“ от Попово. Концертът стартира с изпълнение на „Благослов за Търговище“, а след това на сцената бяха представени произведения от разнообразни жанрове, песни и съвместни музикални изяви на групите от Търговище и Попово.

Особен интерес предизвика откъсът от новия концерт-спектакъл „Дайлада“ на Ансамбъл „Мизия“. В програмата беше включен и танцът „Надпяване на китките“, който обогати празничната атмосфера и представи символиката, свързана с Еньовден.

В продължение на повече от час, гражданите се наслаждаваха на изпълненията на артистите и изпратиха участниците с дългосрочни аплодисменти.

Концертът се превърна в истински празник на българската музика и танц, а Търговище посрещна летния сезон с отворени сърца и добро настроение.

„Час ЛИК“ на БТА предлага близки срещи с видни личности от българската култура, наука, образование и религия. Подкастът можете да слушате на нашия сайт или на YouTube канала на БТА.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук