Григор Димитров

Първата ни ракета при дамите Виктория Томова приключи участието си на турнира от Големия шлем Australian Open в Мелбърн. Тя отпадна в първи кръг след загуба с 3:6, 3:6 от французойката Ализе Корне, съобщава БНР.

За българката, която премина през ситото на квалификациите, това беше едва второ участие в основната схема на престижната надпревара. Корне притежава по-богат опит от Томова в Мелбърн и това си пролича и в този сблъсък.

Мачът започна отлично за българката, която постигна пробив още в първия гейм. Първата ни ракета затвърди брейка, а след това поредица от две грешки й попречи да стигне до втори пробив.

Корне се възползва от колебанията на Томова. Тя игра внимателно в четвъртия гейм и върна пробив, след което осъществи обрат. Българката заигра по-смело и стигна до втори пробив за 3:4, но след това французойката го върна и затвори сета в своя полза.

Двете тенисистки спечелиха подаванията си в началото на втория сет, последваха два пробива за Корне, която се приближи до спечелване на мача. При 2:5 Томова върна за кратко интригата, като върна един от пробивите, но последва връщане на брейка и победа за Корне след 90 минути на корта.

Григор Димитров стартира с успех в Мелбърн

Григор Димитров стартира успешно на Australian Open срещу Иржи Лехецка с 6:4, 4:6, 6:3, 7:5. Първата ни ракета срещна сериозен отпор от 142-ия в световната ранглиста и трябваше да положи доста усилия, за да стигне до победата.

20-годишният чех Лехечка победи Макс Пърсел, Майкъл Мо и Дмитри Попко в квалификациите, като така си осигури място в основната схема.

Първият сет не започна добре за Григор. Той трябваше да спасява три точки за пробив, но успя да си вземе гейма след две грешки на противника.

В третия сет Гришо не остави съмнение, че е по-добрият и доминираше напълно. Той поведе с 3:0. Чехът върна един гейм, но българинът продължи да диктува играта и затвори частта с 6:3.

Григор Димитров научи името на съперника си във втория кръг на турнира от Големия шлем в Мелбърн. Това е 56-ият в световната ранглиста Беноа Пер. Ексцентричният французин надделя над бразилския левичар Тиаго Монтейро с 6:4, 3:6, 7:5, 2:6, 7:5 след 3 часа и 40 минути игра.

Димитров и 32 годишният Беноа ще се срещнат в четвъртък за пети път. Французинът води с 3-1. Първата им среща е била на фючърс през 2008 година, а последната през 2015-а в Токио, когато Пер спечели с 6:4, 3:6, 6:1.

Единствената победа за Григор дойде през 2013 година. В Стокхолм той направи обрат и се наложи на полуфинала с 4:6, 6:2, 6:2 по пътя към първата си титла на ниво АТР.