ЦСКА се класира изключително трудно във втория квалификационен кръг на Лига Европа! „Армейците“ успяха да елиминират Рига с 5:4 след дузпи и да се класират напред, където ще имат за съперник Адмира (Вакер) от Австрия.

В редовното време домакините от Латвия спечелиха с 1:0 с гол на Антонийс Черномордийс в 44-ата минута. ЦСКА бе победил със същия резултат в София, което доведе спора в Рига до продължения. До тях можеше и да не се стига, ако Кирил Десподов беше вкарал дузпата, която сам си изработи в 87-ата минута. При ударите от бялата точка именно той изпълни петата и този път реализира, донасяйки крайната победа за ЦСКА. Всички изпълнители за „червените“ бяха точни – Кристиян Малинов, капитанът Николай Бодуров, Жеферсон и Едвин Джеси. Така тимът на Нестор Ел Маестро заслужено ликува в Рига.