Светослав Дяков откри резултата за Лудогорец с прехвърлящ удар от 40 метра след гаф в защитата на ЦСКА, а Фернандо Каранга изравни след почивката. Ремито запази статуквото в класирането: ЦСКА остава втори в таблицата с 5 точки пред третия Левски, но при победата за сините срещу Дунав, дербито между двата гранда другата седмица ще бъде директен сблъсък за второто място.

ЦСКА започна агресивно на „Лудогорец Арена“ и дори имаше по-добри положения за гол в началните минути. В 9-а минута Каранга се възползва от неразбирателство в защитата на домакините, но ударът му от малък ъгъл не намери опразнената врата. 14-а минута Густаво Кулма стреля опасно, но вратарят на домакините изби в корнер.

Малко по-късно и Кирил Десподов пробва мерника си, но ударът му от фаул премина над напречната греда. В 41-а минута груба грешка в защитата на ЦСКА позволи на Лудогорец да поведе. Капитанът Чорбаджийски върна неразчетено към вратаря Китанов, който изчисти неумело топката и Светослав Дяков без забавяне прати кълбото в мрежата с прехвърлящ удар почти от центъра на терена.

През второто полувреме ЦСКА отново се хвърли в атака и още в началните секунди Кирил Десподов бе изведен на стрелкова позиция, но Натанаел блокира удара му. В 60-а минута Густаво Кулма проби в наказателното поле, но ударът премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Натискът на червените се увенча с успех в 63-а минута, когато Десподов нахлу на скорост, а след неговия шут топката попадна в непокрития Фернандо Каранга, който на празна врата изравни – 1:1. Малко след това поредно неумело изчистена топка от Китанов позволи на Джонатан Кафу да стреля и като по чудо топката не попадна в мрежата на ЦСКА.

До края темпото спадна и двубоят логично завърши наравно, като ЦСКА продължи негативната си серия без победа за първенство срещу този съперник.