Лудогорец победи с 1:0 ЦСКА – София в дербито на втория кръг на Първа професионална лига. В антигерой за домакините се превърна вратарят Георги Китанов, който сгреши фатално за попадението на Върджил Мисаджан.

Така червените продължават без успех от началото на първенството, след като в първия мач направиха равенство със Славия. За шампионите това беше първа среща от новия шампионат, след като мачът им с Левски беше отложен заради участията на двата тима в евротурнирите.

201707230137434717

В 5-ата минута Кишада създаде първата по-сериозна опасност в срещата, но ударът му от 25 метра мина над напречната греда.

В 24-ата минута Джоди Лукоки подаде към Жоао Паоло, който излезе сам срещу стража на домакините, но Китанов спаси.

В 36-ата минута опасен удар на Кирил Десподов беше спасен от новия вратар на Лудогорец Броун.

Шампионите поведоха с 1:0 в 49-ата минута. Жоао Паоло подаде към Върджил Мисиджан, Китанов излезе да улови топката, но я изпусна и холандецът вкара в опразнената врата.

201707230839356663

Няколко минути по-късно ситуацията за червените стана още по-неприятна. Кевин Меркадо остави домакините с човек по-малко, след като получи втори жълт и съответно червен картон заради симулация за дузпа.

В 86-ата минута орлите бяха близо до втори гол, но изстрелът с глава на Джонатан Кафу премина над гредата.

Наставникът на ЦСКА – София Стамен Белчев остана разочарован от представянето на своите играчи и загубата с 0:1 от Лудогорец.

00675698

“Допуснахме грешка и загубихме. Търсим своето лице и се надявам в следващите мачове да го намерим. Играта на Меркадо и Кирил Десподов не се получи, но нека оставим критиката за съблекалнята.

Не искам да говоря празни приказки за спорните ситуации, тъй като не съм видял повторенията. Липсва ни увереност да играем футбол. Надавам се още в следващия мач да играем по-добре. Никой противник не ме притеснява, просто ние трябва да подобрим играта си”, заяви Белчев.

Наставникът на Лудогорец Георги Дeрменджиев остана доволен от победата с 1:0 като гост на ЦСКА – София.

“Добър мач за Лудогорец. Контролирахме играта и имахме още поне три добри голови положение. Всички играчи на Лудогорец са от високо ниво. Аз съм доволен от представянето на футболистите. Имахме няколко ситуация, но искахме контролът над топката да бъде още по-голям. С какъв състав ще излезем срещу Апоел, ще реша преди мача.

Лудогорец винаги играе за победа. Има още какво да вдигаме в игровия ритъм. Да се надяваме да демонстрираме добър футбол в Израел. Трябва да играем доста умно в двата мача, за да излезем крайни победители. По време на елиминациите не може да изискваме кой знае калко красив футбол. Важното е да продължим напред”, заяви Дерменджиев.