Първата ракета на България при жените Цветана Пиронкова стартира с победа участието си във втория за годината турнир от Големия шлем – Ролан Гарос.

В мач от първи кръг пловдивчанката се наложи с 6-0, 6-4 над германката Мона Бартел за 72 минути игра.

С днешния си успех Пиронкова сложи край на негативната си серия от шест поредни загуби.

За първи път Цвети надви тази съперничка, от общо 3 срещи помежду им.

Първият сет стартира великолепно за първата ни ракета, която проби още в откриващия гейм, а впоследствие затвърди преднината си за 2-0.

Пиронкова продължи да играе силно и до края на сета не даде нито гейм на своята съперничка, спечелвайки първата част с разгромното 6-0.

Втората част обаче не започна добре за българката, която изостана с 0-3 след ранен пробив за Бартел във втория гейм.

Въпреки пасива си, 29-годишната пловдивчанка показа характер и успя да изравни при 4-4.

В деветия гейм Цвети получи три възможности за пробив и след като пропусна първата, в крайна сметка отново спечели подаването на германката.

Сервираща за мача Пиронкова не допусна изненада и заслужено си гарантира място във втори кръг.

Там нейна съперничка ще е победителката от двубоя между петата поставена Елина Свитолина от Украйна и Ярослава Шведова от Казахстан.