Закъсалият във Висшата лига Уест Хем поднесе сензацията в осминафиналите за Купата на Лигата и елиминира Тотнъм след запомнящ се обрат от 0:2 до 3:2. Чуковете забиха три гола за 15 минути и шокираха тима на Маурисио Почетино, който си припомни за неудачите на “Уембли”. За последно Тотнъм загуби у дома (при преднина от два гола), през 2004 година за Купата на Англия от Манчестър Сити.

Тотнъм Уест Хем

Две попадения на Андре Аю заличиха преднината на Тотнъм, осигурена от Муса Сисоко и Деле Али през първото полувреме, а в 70-ата минута защитникът Анджело Огбона се превърна в герой за Уест Хем, разписвайки се с глава след центриране от ъглов удар на Мануел Лансини.

Тотнъм не загуби нито един от предишните си шест мача на националния стадион, но краят на тази серия дойде в най-неочаквания момент. Още в 6-ата минута Муса Сисоко откри резултата за домакините след добър пас на Сон Хюн-Мин и точен удар покрай Адриан дел Кастийо.

Въпреки че бяха със седем промени в състава в сравнение с победата над Ливърпул (4:1), шпорите изглеждаха решени да убият интригата още през първото полувреме. Адриaн спаси удар с глава на Деле Али, но в 37-ата минута английският национал все пак покачи на 2:0.

До почивката Уест Хем създаде само едно положение, пропуснато от Марк Нобъл. Чуковете обаче излязоха като преобразени след паузата и бързо върнаха интригата благодарение на Андре Аю. Отново ганайският национал беше точен в 60-ата минута след груба грешка на Лансини.

Усилията на гостите можеха да отидат на вятъра малко по-късно, когато Деле Али шутира силно, но Адриан спаси. В 70-ата минута пълният обрат стана факт. Лансини центрира от ъглов удар, а Огбона отклони топката и я прати за трети път във вратата на Мишел Ворм. В оставащото време Тотнъм имаше една реална възможност да изравни и да се добере до продължения, но отново Адриан показа класа и спаси изстрела на Сисоко.

Шампионът на Англия Челси стигна до 1/4-финалите за Купата на Лигата след успех с 2:1 срещу гостуващия Евертън. Момчетата на Антонио Конте поведоха с гол на Антонио Рюдигер (26). След почивката ливърпулци заиграха по-силно и пропуснаха няколко положения. Във втората добавена минута след 90-те Вилиан направи 2:0, а при ответната атака Калварт-Люин намали.

Челси Евертън

Двамата мениджъри разчитаха предимно на резервни футболисти. Изключение правеше Уейн Рууни, който водеше нападението на карамелите. В състава на лондончани за първи път се появи футболист, роден през 2000 година – Етан Ампаду.

Първата част от полувремето премина без опасни положения пред двете врати. Голът падна с първия точен удар. В 26-ата лондончани изпълниха късо корнер. Топката беше центрирана на далечната греда и там непокритият Рюдигер насочи с глава неспасяемо.

Кълбото отиде в далечния горен ъгъл и беше недостижимо за който и да е вратар. След попадението тимът на Антонио Конте заигра по-силно. Миши Батшуай на два пъти застраши вратата на ливърпулци – в 32-ата минута беше блокиран в наказателното поле, а четири по-късно ударът му беше спасен.

Гостите от “Гудисън Парк” започнаха амбицирано второто полувреме. В 53-ата минута Банингиме влезе много опасно в краката на Ампаду, но съдията дори не назначи нарушение. В 56-ата Кевин Миралас свали топката с глава към Рууни, а бившият играч на Манчестър Юнайтед стреля в тялото на вратаря.

Минута по-късно Вилфредо Кабайеро подари топката на Аарън Ленън, но след това сам поправи грешката си. В 60-ата Ленън изпусна от три метра, след като не успя да засече добре топката с шпагат.

В 69-ата Кабайеро изби след добър удар от 15 метра на Миралас, отправен към левия ъгъл на вратаря. В 77-ата Батшуай преодоля , но пред голлинията беше изпреварен от Фил Ягиелка. Нападателят на домакините се заби болезнено в гредата при шпагата.

В 80-ата Адемола Лукмен нацели напречната греда в опит да изравни. Във втората добавена минута Вилиан вкара прекрасен гол с отсечен нисък удар по диагонала. При ответната атака трима бранители на Челси последователно не успяха да изчистят и Калварт-Люин вкара за крайното 2:1.