Швейцария - Бразилия - световно по футбол
Снимка: БТА

Бразилия се наложи над Швейцария с 1:0 с късен гол на халфа на Манчестър Юнайтед Каземиро. В средата на второто полувреме попадение на Винисиус Жуниор бе отменено заради засада, предаде БТА. Това бе втора поредна победа на тима на селекционера Тите, който на практика се класира за осминафиналите. В последната среща Бразилия ще се изправи срещу Камерун, докато Швейцария ще има за задача да не загуби от Сърбия.

Отборът на Бразилия започна по-активно мача, въпраки че бе без контузените Неймар и Данило.

В тима на Швейцария на мястото на Джердан Шакири се появи младият Фабиан Ридер.

В 12-ата минута героят от мача със Сърбия Ричарлисон се измъкна отдясно, но в последния момент острото му центриране бе изчистено.

В 27-ата минута Селесао бе много близо до откриване на резултата. Рафиня подаде отдясно на непокрития Винисиус, който стреля онт въздуха в близкия ъгъл, но Ян Зомер изби топката в корнер.

Малко след половин час игра Рафиня стреля силно от границата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на швейцарския вратар.

В края на първото полувреме имаше серия от корнери пред вратата на Швейцария, които доведоха само до разбърквания.

На почивката Родриго замени Лукас Пакета в тима на Бразилия в търсене на повече агресия. Тимът на Швейцария обаче заигра по-добре след почивката, като по-често застрашаваше вратата на Алисон, въпреки че не създаде чисти положения.

В 64-ата минута Каземиро изведе Винисиус Жуниор, който се измъкна от защитата на Швейцария и стреля покрай вратаря Зомер, като вкара в левия му долен ъгъл. След преразглеждане с ВАР обаче попадение бе отменено заради засада на Ричарлисон, който се прибираше към своята половина, но междувременно игра с топката.

В 72-рата минута удар на Ричарлисон бе блокиран.

Бразилия все пак стигна до късния успех в 83-ата минута. Тогава Винисиус задържа топката отляво и след бърза размяна на пасове топката стигна до Каземиро, който с хубав удар от въздуха направи Зомер безпомощен – 1:0.

В добавеното време на мача бразилската резерва Родриго пропусна да вкара втори гол, след като бе намерен сам срещу вратаря от Винисиус, но в последния момент ударът му бе блокиран.