Оле Гунар Солскяр

Отборът на „Манчестър Юнайтед“ записа второ поредно поражение от тима на Уулвърхемптън в рамките на няколко седмици, след като загуби гостуването си на „вълците“ с 1:2 в изтеглен мач от Висшата лига. Това вгорчи живота на селекционера Солскяр, който тъкмо получи постоянния си договор.

Именно „Уулвс“ /“вълците“/ изхвърлиха „червените дяволи“ от четвъртфиналите на ФА Къп, а миналата вечер тимът на Нуно Еспирито Санто нанесе тежък удар по амбициите на „Юнайтед“ за класиране в топ 4. Играчите на „Юнайтед“ започнаха отлично срещата на стадион „Молиню“ и поведоха в резултата още в 13-та минута, когато централният халф Скот Мактомини се разписа с точен изстрел по земя от границата на наказателното поле. В следващите минути гостите изпуснаха още няколко добри положения, като най-сериозен бе пропускът на Джеси Лингард, който не успя да преодолее Руй Патрисио с глава от няколко метра разстояние.

В 25-а минута Фред изгуби топката пред собственото си наказателно поле и Раул Хименес намери Диого Жота на чиста позиция, а нападателят на домакините не сбърка за 1:1. До края на първото полувреме „вълците“ контролираха събитията, а през втората част капитанът на „Юнайтед“ Ашли Йънг си изкара два жълти картона в рамките на пет минути и утежни ситуацията на тима.

„Уулвърхемптън“ се възползва от численото си преимущество и стигна до успеха след автогол на Крис Смолинг в 77-та минута. По този начин „Манчестър Юнайтед“ изгуби ценни точки в битката за топ 4, докато „Уулвс“ заемат седмото място в класирането с 47 точки.

В друг мач от вчера „Уотфорд“ разби „Фулъм“ с 4:1 като гост, като по този начин „котиджърс“ официално изпаднаха от Висшата лига, пет кръга преди края.