Виктория Томова за втора поредна година се намира на победа от основната схема на US Open, след като се справи с 6:2, 6:4 с Полона Херцог. През миналия сезон нашето момиче не успя да прескочи третия кръг на квалификациите в Ню Йорк, а сега последната й съперничка в пресявките ще се реши в двубоя между холандката Лесли Керкове и италианката Мартина Тревисан.

Виктория Томова

Томова проби още от първия си брейкбол в откриващия гейм на мача, след което затвърди безпроблемно на нула за 2:0. Българката продължи да няма никакви проблеми в собствените си подавания и дори удари още един път сервиса на световната №193 за 5:2, след което затвори първата част с категоричното 6:2 за 38 минути.

Томова не успя да запази стабилността в началния си удар и след почивката, когато Херцог поведе с брейк за 3:1. Нашето момиче обаче не позволи на съперничката си да се откъсне и веднага изравни резултата до 3:3, а скоро затвори мача със серия от 3-4 до 6-4 гейма.

Сесил Каратанчева отпадна във втория кръг на квалификациите за Откритото първенство на САЩ по тенис. Българската тенисистка отстъпи с 6:4, 4:6, 6:7(3) пред представителката на домакините Клеър Лиу след повече от 2 часа и 30 минути игра.

Сесил Каратанчева

Сесил изигра силен първи сет, в който осъществи два ранни пробива, с което си улесни много задачата да вземе първата част. Във втория сет играта бе равностойна, но Лиу реализира решителен пробив в 10-ия гейм, с който възстанови резултата в сетовете.

Третата част премина при изобилие от грешки и от двете страни на мрежата, а Каратанчева бе съвсем близо до успеха, когато поведе с пробив за 6:5. Тя обаче не съумя да задържи подаването си и така сетът се насочи към решителен тайбрек. В него Каратанчева отново поведе с 3:2 точки, но допусна Лиу да спечели следващите 5 разигравания, а с това и мача.