Тринадесетият мач на България в тазгодишното издание на волейболната Лига на нациите се оказа успешен за момчетата на Силвано Пранди. „Трикольорите“ успяха да стигнат до 5-ата си победа в турнира, надигравайки в Пловдив трудно и същевременно много сладко представителния тим на САЩ с 3:1 гейма (21:25, 25:19, 25:23, 25:23).

От чисто спортна страна, срещата не предложи най-брилянтната продукция заради множеството грешки (общо 64, от които 39 бяха дело на американците), предаде gong.bg . Никой обаче не може да отрече, че волейболистите на Пранди демонстрираха характер и успяха да обърнат развоя на мача след загубения по категоричен начин първи гейм. Много впечатляващ беше начинът, по който „лъвовете“ успяха да спечелят третата част след изоставане от 11:16, когато геймът изглеждаше загубен. Драматични моменти имаше и в край на четвъртия гейм, като победната точка трябваше да бъде проверена със системата за видеоповторения.

Селекционерът Пранди със сигурност ще извлече нужните поуки преди днешния мач срещу Иран. Сервисът и блокадата ни – с пренебрежими изключения – не функционираха на най-високо ниво, което беше компенсирано от множеството неточности, които допуснаха състезателите на противника.

Най-резултатен в нашите редици беше Цветан Соколов с 20 точки – двойно повече от втория най-добър в това отношение Николай Николов. Иначе в мача над всички беше американският краен нападател Бенджамин Пач с 22 точки. Томас Джаешке, чийто бомбени сервиси неведнъж ни притиснаха до стената, завърши срещата с 13 пункта.

България не помръдна от 12-ата си позиция във временното класиране, където се намира по силата на своите 5 победи и 8 загуби (13 точки). Успехът ни е втори пореден след драматичното 3:2 над Германия в предходния турнирен уикенд.

За САЩ загубата беше 6-а в Лигата на нациите и втора в последните им три мача. Тимът заема 8-о място с 22 точки.

Двубоят между България и Иран е днес със същия начален час – 20,40 ч.