Женският национален отбор по волейбол на България бе много близо до една от най-значимите си победи. Момичетата на Иван Сеферинов изиграха много силен мач срещу действащия еврошампион Русия, но допуснаха поражение с 2:3 в среща от груповата фаза на Европейското първенство в Азербайджан и Грузия.

С този успех „Сборная“ се класира директно за 1/4-финалите, докато „лъвиците“ ще трябва да изиграят още един двубой, за да си осигурят място сред най-добрите 8. Следващият съперник на нашия тим ще е победителят от сблъсъка между Германия и Азербайджан.

Нашите момичета започнаха по-силно срещата и първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:4 за България. Последва спад в играта на момичетата на Иван Сеферинов и Русия намали разликата на 1 точка – 7:8.

България бързо се съвзе и в втората пауза дойде при 16:10. Българките продължиха със силните си изяви и увеличиха разликата на 19:10. Леко отпускане в нашите редици върна за кратко надеждите на Русия за обрат. Момичетата на Сеферинов обаче не допуснаха изненада и в крайна сметка взеха гейма с 25:21.

Втората част се разви по коренно различен начин. Русия започна по-силно и водеше с 8:3 при първото прекъсване. България трудно успяваше да се противопостави на противника и втората пауза дойде при резултат 16:8 за Русия. След подновяването на играта момичетата на Иван Сеферинов заиграха силно и намалиха на 19:20. Русия обаче се мобилизира и в крайна сметка взе гейма с 25:20.

България стартира по-добре третия гейм и още в началото поведе в резултата. Първата пауза дойде при 8:6 за нашия отбор, но след подновяването на играта Русия обаче стигна до обрат и при второто прекъсване водеше с 16:14.

Рускините поддържаха преднината до 21:19, когато България заигра много силни и стигнаха до обрат – 22:21. В крайна сметка тимът на Иван Сеферинов измъкна гейма с 25:23.

Четвъртият гейм също беше изключително оспорван. Българките имаха комфортна преднина в началото, която в течението на мача обаче бе заличена. При 19:19 Русия направи 3 поредни точки, а впоследствие вкара мача в тайбрек след 25:21.

Петият решителен гейм беше изключително драматичен. Нито един от двата тима не можеше да се откъсне с разлика. Рускините стигнаха до мачбол при 14:13 и в крана сметка взеха мача след 15:13 в тайбрека.