България, волейбол

Волейболните национали продължиха с доброто си представяне на олимпийската квалификация в Берлин, след като победиха тима на Нидерландия с 3:0 (25:19, 25:16, 25:15) във втория си мач от надпреварата.

Вчера „лъвовете“ записаха важен и престижен успех над фаворита Франция с 3:2, а днес възпитаниците на Силвано Пранди не допуснаха отпускане срещу аутсайдера в групата и спечелиха в три гейма. И в трите части българските волейболисти натрупаха ранна преднина, която нямаха проблем да удържат до края и така да стигнат до крайния успех след само час и 20 минути игра.

Най-резултатен за България отново бе диагоналът Цветан Соколов с 13 точки, а по 10 добавиха посрещачите Тодор Скримов и Мартин Атанасов. За Нидерландия най-много точки реализира Нимир Абдел-Азиз – 15.

След този успех България излезе начело в класирането на група В на квалификацията с 5 точки, пред Франция с 4 и Сърбия 3. Утре „лъвовете“ ще изиграят последния си мач от груповата фаза срещу Сърбия от 15:30 часа българско време. Ако родните волейболисти вземат два гейма, те ще си осигурят класиране за полуфиналите на турнира.