Уругвай победи Португалия с 2:1 на осминафиналите на Световното първенство по футбол в Русия. Големият герой за урусите е Единсон Кавани, който реализира и двата гола, класирайки отбора за четвъртфиналите. В следващата фаза Уругвай ще се изправи срещу Франция.

Световното първенство приключи за една от големите световни звезди – Кристиано Роналдо. В един ден, само няколко часа по-късно, португалецът се прибира вкъщи, като последва големия си съперник Лионел Меси.

В днешния осминафинал дуото Кавани – Луис Суарес напълно засенчи Роналдо, който бе спрян от дисциплинираната защита на Уругвай. Още в 8-ата минута Луис Суарес центрира отляво, а Единсон Кавани с глава засече топката във вратата на Руй Патрисио.

В 22-ата минута Луис Суарес стреля хитро от пряк свободен удар, като провря топката под стената, но вратарят на португалците изби. В 32-ата минута Роналдо получи страхотна възможност да изравни от пряк свободен удар, почти от границата на наказателното поле. Звездата обаче би в стената.

В 55-ата минута защитникът Пепе изравни и върна надеждите на Португалия. Рафа Герейро центрира, Пепе надскочи защитата, насочвайки топката във вратата за 1:1. Радостта на португалците обаче трая няколко минути, тъй като Кавани отново попадна в прегръдките на съотборниците си. Този път Пепе се превърна в грешник за Португалия, увисна при центриране, топката попадна в Нандес, който намери Кавани.

Голмайсторът показа целия си арсенал от гениалност и прати топката със страхотен фалцов удар във вратата на Руи Патрисио за 2:1.

В 70-ата минута обаче Кавани получи контузия и излезе накуцвайки, като бе сменен от Кристиан Стуани. Последваха няколко смени и в двата отбора, но Роналдо и компания така и не стигаха до реално голово положение пред Муслера. В 85-ата минута Мануел Фернандеш отправи хубав удар, но вратарят на на Уругвай се справи.

В добавеното време се стигна до повечко напрежение на терена. Роналдо имаше сериозни претенции към съдията, който не маркира нарушение срещу Куарешма. Заради поведението си Роналдо получи и жълт картон.