Два кръга преди края на редовния сезон на Първа професионална лига стана ясно разпределението на отборите в първата шестица и втората осмица. Нещата се изясниха, след като преди минути Верея успя да победи Славия с 1:0 при гостуването на Националния стадион „Васил Левски“ в мач от междинния 24-и кръг. След пет поредни срещи без успех (3 равенства и 2 загуби), днес тимът от „Трейс Арена“ стигна до трите точки и си гарантира шестото място, събирайки актив от 35 точки. Така Верея ще спори в плейофите с първите пет тима в класирането. В герой за водения от Благомир Митрев отбор се превърна Антон Огнянов, който реализира единственото попадение в 79-ата минута. Той се разписа от малък ъгъл, засичайки от въздуха центриране на Здравко Илиев отдясно. Огнянов изпрати топката в мрежата на безпомощния Антониос Стергиакис за радост на гостите, което им бе достатъчно да се поздравят с победата.

Така за местата в европейските клубни турнири ще се борят Лудогорец, ЦСКА-София, Левски, Берое, Ботев (Пд) и Верея. Във втората осмица пък остават тимовете на Черно море, Септември, Локомотив (Пд), Пирин, Дунав, Славия, Етър и Витоша (Бистрица). Последните два тима в класирането изпадат, а седмия гостува на четвъртия в един мач за определяне на последния ни участник в Лига Европа.