Италия има един хегемон и той се казва Ювентус ! Шампионът направи огромна крачка към феноменален требъл – Купа на Италия, Серия А и Шампионска лига. Бианконерите спечелиха с 2:0 срещу Лацио във финала за Купата на страната, пред 62 хиляди зрители на „Олимпико” в Рим. Дани Алвеш и Леонардо Бонучи донесоха 12-тата рекордна купа на страната, а Ювентус стана първият отбор в историята, които го прави за трети пореден път.

Грандът от Торино има нужда от само точка в оставащите два кръга от Серия А, за да спечели трети пореден дубъл в Италия. Финалът на Шампионската лига между Ювентус и Реал (Мадрид)  пък е насрочен за 3-ти юни и ще се изиграе в Кардиф.

Мачът започна равностойно, а в 5-ата минута Кейта удари дясната греда на вратата пазена от Нето. Малко след това обаче, феноменалният през тази пролет Дани Алвеш изправи 30 0000 тифози на Ювентус на крака. Той бе изпуснат от защитата на небесносините“, като засече от въздуха далечно центриране на Алекс Сандро и даде аванс на бяло-черните.

Попадението шокира символичните гости, които рискуваха разгром в следващите минути. Албанският вратар Томаш Стракоша спаси няколко удара на Дибала и Игуаин, а още по-лоша новина бе контузията на Марко Пароло. Италианският национал игра на инжекции, но в 21-ата минута бе заменен от Стефан Раду.

В 25-ата минута всичко свърши, след като защитата на орлите“ допусна елементарна грешка при центриране от корнер. Топката попадна в Леонардо Бонучи, който от 3-4 метра без проблем удвои за Ювентус.

До края Старата госпожа контролираше събитията на терена, а на контраатака пропусна да вкара нови попадения най-вече чрез Игуаин. Аржентинската звезда излезе очи в очи със Страшока, но стражът отново излезе победител в 71-ата минута.

Марио Манджукич и Миралем Пянич празнуват спечелената Купа на Италия заедно с феновете на Ювентус

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри засипа с похвали своите играчи след успеха с 2:0 над Лацио.

“Поздравявам играчите за страхотното представяне. Изиграхме невероятно първо полувреме, но и Лацио заслужава комплименти за играта им през цялата кампания. Доволен съм, че се реванширахме за неубедителното представяне в неделя. Сега ни предстои поредният важен мач с Кротоне, в който трябва да си подпечатаме титлата. През първата част играхме на много високо темпо и се възползвахме максимално от положенията ни. През втората част пък се защитавахме много добре”, заяви Алегри.