Ювентус

Ювентус се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия след успех над градския съперник Торино. Актуалният носител на трофея спечели като домакин с 2:0 и така си осигури място в следващата фаза.

Дошлият през лятото от Байерн Мюнхен Дъглас Коста откри за „бианконерите“ в 15-ата минута със страхотен шут от воле. След почивката Марио Манджукич гарантира успеха на Юве с втори гол в 67-ата минута. Попадението обаче бе доста спорно, тъй като преди хърватския нападател да реализира, главният съдия Даниеле Довери подмина явно нарушение на Сами Кедира в нападение. Независимо от протестите на гостите и последвалото видеоповторение на ситуацията, арбитърът не отмени гола.

До края на мача тимът на Масимилиано Алегри не изпусна аванса си и така се класира за полуфиналите, където съперник ще е съставът на Аталанта. Двубоите ще са на 31 януари и 28 февруари.