Ювентус

Отборът на Ювентус победи Интер с 1:0 у дома в голямото дерби от 15-ия кръг на Серия А, след което шампионите продължават да са без загуба от началото на сезона.

Двубоят на „Алианц Стейдиъм“ бе оспорван, като и двата тима имаха своите шансове, но опитът на „бианконерите“ им помогна да стигнат до трите точки и да дръпнат с 11 пред втория Наполи.

През първата част „нерадзурите“ бяха по-опасни на контраатака, като Роберто Галиардини удари греда при най-добрия шанс за тима.

През втората част домакините постепенно натиснаха своя съперник и в крайна сметка стигнаха до гола в 66-та минута, когато централният нападател Марио Манджукич се разписа с глава след центриране отляво на Жоао Кансело.

До края на двубоя не паднаха повече попадения и в крайна сметка Ювентус спечели срещата, като от вече има 14 победи и едно равенство от началото на сезона и е убедително а върха с 43 точки. Интер остава на трета позиция с актив от 29 точки.