Ювентус

Шампионът Ювентус постигна изключително драматична победа с 3:2 при визитата си на Интер в голямото дерби от 35-ия кръг на Серия А. Двата тима сътвориха истински спектакъл на препълнения „Сан Сиро“ в Милано, като с успеха торинци направиха важна крачка към седма поредна титла в първенството.

Дъглас Коста даде преднина на Юве още в 13-ата минута след подаване Куадрадо, а само две минути по-късно ситуацията за домакините се утежни допълнително, след като Матиас Весино бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Марио Манджукич. Първоначално главният арбитър Даниеле Орсато показа жълт картон на играча на Интер, но след като използва системата Вар, реферът промени решението си и изгони Весино.

Ювентус

Въпреки численото неравенство играчите на Лучано Спалети показаха изключителен характер и успяха да стигнат до обрат през второто полувреме. Първо в 52-ата минута капитанът и лидер на тима Мауро Икарди намали, засичайки с глава центриране Жоао Кансело. Само шест минути по-късно „Сан Сиро“ изригна, след като Иван Перишич напредна по десния фланг, преодоля Куадрадо, и центрира остро в наказателното поле на Ювентус. Там Андреа Бардзали не се намеси убедително и в опита си да изчисти топката я прати в собствената си врата за 2:1 в полза на Интер.

Драмата обаче не спря дотук, като в оставащите минути до края борещият се да запази лидерската си позиция в класирането тим на гостите успя да измъкне драматично победата. В 87-ата минута Милан Скриниар си отбеляза автогол, с който торинци изравниха, а само две по-късно Гонсало Игуаин донесе трите точки за „бианконерите“, разписвайки се с глава след подаване на влезлия като резерва Пауло Дибала за крайното 3:2 в полза на Ювентус.

С успеха тимът на Масимилиано Алегри остана на върха в класирането с актив от 88 точки, с 4 повече от втория Наполи, който по-късно днес гостува на Фиорентина. Интер остава на пето място с 66 точки. /БГНЕ