Звучен шамар в Санкт Петербург отнесе шампионът на Русия Спартак Москва, който загуби с 1:5 от Зенит. Двубоят беше от четвъртия кръг на Премиер лигата, а българският национал Ивелин Попов започна като титуляр и остана в игра до 57-ата минута, когато беше заменен от Зе Луиш.

Зенит

Първото полувреме завърши при резултат 2:0 за „синьо-белите“, като с голове се отчетоха Александър Кокорин и Александър Ерохин. В средата на втората част авансът на Зенит набъбна след попадения на Доменико Кришито и Далер Кузяен.

Зенит

В 71-ата минута Куинси Промес върна един гол за гостите от дузпа, но малко по-късно вратарят на Спартак Артьом Ребров си отбеляза автогол след подаване на Кришито. В края на мача играта напуснаха Луис Адриано и Игор Смолников, които влязоха в конфликт. Така Зенит събра пълен актив от 12 точки и се върна на върха в класирането. Спартак е десети с пет.