На снимката: Боряна Калейн/Българска федерация по художествена гимнастика

Златен медал на обръч спечели Боряна Калейн на Световната купа по художествена гимнастика в София. Това беше първият финал на отделните уреди.

Тя изигра съчетанието без грешка и получи оценка 26.150. Нашата лидерка остави зад себе си Анастасия Салос (Беларус) и шампионката в многобоя  Линой Ашрам (Израел). Двете завършиха с еднакви оценки – 26.100, но сребърният медал е за Салос, която имаше по-добро изпълнение.

На Боряна Калейн предстои участие във финалите и на останалите три уреда – с топка, бухалки и лента. Другата българка в надпреварата – Катрин Тасева, се класира за финалите на два уреда – топка и бухалки.

Припомняме, че вчера ансамбълът ни по художествена гимнастика постигна рекорден резултат в световната историята на този спорт – съдийска оценка на изпълнението си от 44.150. Никога досега съчетание не е оценявано толкова високо. Оценката е за съчетанието си с пет топки и поведе в класирането за многобоя след първия ден.