Отборът на Байерн (Мюнхен) спечели Суперкупата на Германия. Шампионите надиграха след изпълнение на дузпи големия враг Борусия (Дортмунд). В редовното време двата тима направиха зрелищен сблъсък на „Сигнал Идуна Парк“, който завърши 2:2.

5657915

Домакините на два пъти повеждаха с голове на Кристиан Пулишич в 12-ата и Пиер-Емерик Обамеянг в 71-ата минута, но и двата пъти гостите изравняваха чрез Роберт Левандовски в 18-ата и автогол на Лукаш Пишчек в 88-ата минута. При 11-метровите удари мюнхенци се наложиха с 5:4 точни удара от бялата точка и завоюваха за рекорден шести път в историята това отличие.

Първата по-добра възможност в мача бе за Байерн в 10-ата минута, когато Роберт Левандовски бе изведен зад защитата, но ударът му мина над вратата. Само две минути по-късно обаче Борусия взе преднина в срещата.

Грешка в защитата на баварците позволи на Кристиан Пулишич да отнеме топката на Хави Мартинес, след това американецът напредна и сам срещу вратаря не сгреши за 1:0.

Байерн обаче реагира веднага и в 14-ата минута Франк Рибери пробва нещо средно между удар и подаване, като в крайна сметка Бюрки трябваше да се намесва решително. В 18-ата минута гостите стигнаха и до изравняване на резултата. Йошуа Кимих центрира отдясно и Левандовски засече топката във вратата за 1:1.

5657956

До края на полувремето баварците бяха по-добрият тим на терена и пропуснаха още няколко възможности. В 31-ата минута Франк Рибери нахлу в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Роман Бюрки отново бе на мястото си.

След това в 35-ата минута изстрел на Томас Мюлер с глава се отби от гредата, а в 42-ата минута далечен удар на Себастиан Руди отново провери бдителността на вратаря на Борусия.

През втората част домакините поизравниха играта и в 58-ата минута Нури Шахин отправи нелош удар от фаул, но над вратата. Байерн пък отговори с опасно центриране на Рибери и пропуск на Корентен Толисо от близка дистанция.

В 71-ата минута баварците организираха доста интересна атака, която обаче завърши с грешен пас в наказателното поле, където играчите на Борусия овладяха и организираха бърза контраатака. Обамеянг бе изведен на стрелкова позиция и с техничен удар не остави шансове на Свен Улрайх за 2:1.

След това дортмундци можеха да стигнат и до трети гол, но удар от фаул на Шахин попадна в ръцете на вратаря.

Байерн обаче не мислеше да се отказва и в 88-ата минута след центриране от фаул, Зюле с глава стреля в гредата, последва страхотно разбъркване и в крайна сметка Лукаш Пишчек си вкара автогол за 2:2.

Така победителят трябваше да бъде определен с дузпи. Там нервите на баварците се оказаха по-здрави. Кимих пропусна пръв, но след това Себастиан Роде и Марк Бартра не успяха да отбележат за домакините и така с 5:4 точни изстрела шампионите триумфираха с купата.