Манчестър Сити победи с 2:0 Мидълзбро на „Ривърсайд“ и се класира за полуфиналите на ФА Къп. Точни за „гражданите“ бяха Давид Силва, който откри резултата още в 3-та минута, както и Серхио Агуеро в 67-та.

Срещата започна перфектно за гостите, след като още в 3-та минута Силва вкара гол във вратата на Брад Гузан. Мидълзбро можеше да изравни в 22-та минута, но Сабалета изби от гол линията.

Футболистите на Пеп Гуардиола можеха да увеличат преднината си, но Агуеро и Стърлинг направиха пропуски. До почивката и двата отбора имаха своите шансове, но до попадение така и не се стигна.

През второто полувреме отново Силва пропусна отлична възможност да отбележи, а Агуеро нацели гредата в 51-та минута. След куп пропуски логичното се случи, след като в 67-ата минута „гражданите“ стигнаха до втори гол реализиран от Агуеро и така си осигуриха място на полуфиналите за Купата на Англия.