Тенис-легендите Роджър Федерер и Рафаел Надал ще се изправят един срещу друг в полуфиналите на Уимбълдън, като това ще бъде първата им среща на свещената трева в Ол Ингланд Клъб след епичния финал през 2008-ма година, определян от мнозина за най-великия мач в историята на тениса.

Първи своята работа днес свърши Федерер, който победи японеца Кей Нишикори с 4-6, 6-1, 6-4, 6-4. Осмият поставен в схемата Нишикори започна отлично двубоя и проби още в откриващия гейм, след което успя да затвори сета на собствен сервис, но след това швейцарският маестро пое контрол на събитията и доминираше в следващите три сета, за да стигне до успеха след два часа и 36 минути игра. По този начин Федерер записа рекордната победа номер 100 на Уимбълдън и се класира за 13-ия си полуфинал в надпреварата.

Там той ще се изправи срещу големия си съперник Рафаел Надал, който победи американеца Сам Куери със 7-5, 6-2, 6-2 в последния четвъртфинал от мъжката схема. След като двамата си размениха по един пробив в първия сет, Рафа успя отново да вземе подаването на съперника си в решаващия момент, за да поведе в резултата. В следващите два сета испанецът доминираше напълно и стигна до нови четири пробива, за да затвори мача след два часа и седем минути игра.

По този начин в петък Федерер и Надал ще се изправят един срещу друг за 40-ти път в кариерата си, като Рафа води в досегашните мачове с 23-16. В другия полуфинал от мъжката схема световният номер 1 Новак Джокович ще срещне испанеца Роберто Баутиста Агут.