България и Уелс завършиха 0:1 в мач от група 4 на Лигата на нациите. Поредното поражение прилича на драмата в столицата на Уелс- Кардиф, когато всичко беше решено в последната минута. 1644 зрители на стадион „Васил Левски“ станаха свидетели на третата поредна загуба в новия формат.

След 16 месечно отсъствие на терена и с капитанската лента се завърна Николай Михайлов, който неколкократно застана успешно на пътя на топката. Дерменджиев беше направил шест смени в състава в сравнение с мача срещу Финландия преди дни.

Първото полувреме премина вяло и без особени опасности пред двете врати. На два пъти след корнер футболистите на Уелс се опитаха да отбележат , но и двата пъти Рондон беше неточен, а Михайлов изби единствения удар в очертанията на вратата, отправен от Уилямс.

Второто полувреме започна по-оптимистично, но с принудителна смяна поради контузия на Малинов. На негово място влезе Александър Цветков.

В 50-ата минута се разпалиха страстите след остро влизане на Джеймс в краката на Сисиньо, но за това той получи само жълт картон. В резултат на възникналите противоречия на терена двама наши играчи също бяха декорирани в жълто. Минути по-късно Михайлов успя да избие тежък удар на Хари Уилсън.

Последва оживление в българския отбор като Йомов и Десподов на няколко пъти правиха успешни пробиви, но без завършваща фаза. В 54-тата минута Краев за малко се размина с топката от удобна позиция и пропусна да открие резултата.

С влизането на Матондо, заменил Даниел Джеймс играта на уелсците се изостри. А в 74-тата минута детето-чудо за малко не опъна мрежата, но за наш късмет топката прелетя над напречната греда.

Десет минути преди края на редовното време вратарят на Уелс се контузи и се наложи Адам Дейвис да застане на негово място.

Развръзката, както в Кардиф, дойде в самият край на мача, когато в 85 минута защитникът на „Ливърпул“ Неко Уилямс направи рейд, необезпокояван от българските бранители и центрира за влезлия по-рано Джонатан Уилямс, който с плътен удар под гредата отбеляза за 0:1.

С това черната серия без победа за нашите национали продължава. Те имат само една точка от 4 мача и са на последно място в групата, докато Уелс вече оглавява групата с 10 точки.