Световният №1 Анди Мъри не срещна проблеми във втория кръг на Уимбълдън и със стабилна игра преодоля Дъстин Браун с 6:3, 6:2, 6:2. Най-голямата надежда на домакините за трофей направи всичко, което се изискваше от него в този мач.

Зрителите станаха свидетели на уверени сервиси, добра защита при честите атаки на Браун към мрежата, и безпроблемно отразяване на къси топки и доминиция от основата линия.

19832643_1670757922935357_1232518222_n

Мъри изигра двубоя по своите правила и не даде нито един брейкбол на съперника си, а на свой ред стигна до брейк за 5:3 в откриващия сет и рутинно фиксира резултат 6:3 на таблото.

19758025_1670757916268691_1002342005_n

Браун започна да усеща напрежение в подаванията си и след почивката и търсеше все по-рискови разигравания. При 2:2 гейма, той се върна от 15:40, но трябваше да отразява и трети брейкбол, при който сбърка протоколно форхенд воле на опразнен корт.

19758034_1670757929602023_1992554425_n

Световният №1 скоростно затвърди на нула, след което проби още веднъж и затвори частта с 6:2. Браун сякаш се отказа от мача на психологическо ниво в момента, в който изостана с 0:2 сета, а Мъри усети това и го сгази с 6:2 и в третия. Анди продължава в трети кръг срещу Фабио Фонини.