Световният №2 Рафаел Надал затвърди статута си на един от фаворитите на тазгодишния Уимбълдън с категорична победа с 6:4, 6:2, 7:5 над Доналд Йънг в сблъсъка на левичарите във втори кръг.

Испанецът вкара 80% от първите си сервиси в откриващия сет, който беше и от ключово значение за цялостното развитие на битката. Йънг от своя страна беше притеснен в първите си минути на Централния корт и няколко пропуска му костваха пробив още в откриващия гейм. Надал не се нуждаеше от повече и със само три непредизвикани грешки до края на сета срещу 10 уинъра, го затвори с 6:4.

5597747

Рафа играеше доста разнообразно и освободено и не пропускаше удобен шанс да излезе на мрежата. Йънг явно не си беше взел поука от първи сет и веднага след почивката допусна нов пробив. Надал затвърди бързо за 2:0 и след това не поемаше излишни рискове. Рафа усети, че има шанс за втори пробив при 3:1, но му се наложи да мине през цели три пропуснати брейкбола, преди да успее да се възползва от четвъртия шанс.

Надал скоро затвори и втория сет с 6:2, а Йънг вече нямаше нищо за губене. Американецът за първи път успя да удържи откриващото си подаване чак в третата част и видимо тръгна в следващите минути. Рафа обаче беше подготвен за тази по-агресивна игра на съперника му и не му отпусна нито един брейкбол, очаквайки търпеливо своя миг за атака. Липсата на постоянство бе големият проблем за Йънг в днешния мач и в първия момент, в който концентрацията му спадна, Надал удари с пробив за 4:3.

5597591

Американецът не се отказа от битката, но и нямаше контрола над нея. Все пак, усилията на Йънг бяха за кратко възнаградени при 4:5, когато Надал му подари точка за пробив с двойна грешка и световният №43 изравни. Американецът обаче сам обезсмисли труда си, защото концентрацията му тотално се срина в следващия гейм и Рафа направи рибрейк за 6:5, след което с лекота затвори мача със 7:5 и продължава напред срещу Карен Хачанов.