България загуби с 0:4 гостуването си на Англия в петия си двубой от група А на евроквалификациите. Така момчетата на Красимир Балъков ще доиграят за своята чест останалите мачове, защото само огромна въртележка може да ги класира, поне на второто място в групата.

Голямата звезда в атаката на гостите Хари Кейн се отчете с хеттрик, като два от головете му бяха от дузпи. Рахийм Стърлинг също бе точен.

Наставникът на „лъвовете“ започна с дефанзивна схема 4-5-1, като дебют с националната фланелка направи бразилеца Вандерсон. Неговият сънародник Марселиньо също започна от първата минута, след като не бе играл три години за националния ни отбор.

Именно Вандерсон пропусна единствената по-добра възможност през първата част, след като ударът му бе уловен от вратаря на домакините Джордан Пикфорд.

Англичаните очаквано упражниха сериозен натиск, но успяха да вкарат само един гол през първата част и то след груба грешка на нашите футболисти.

Пламен Илиев първо подаде на Сърмов в наказателното поле, който му върна, за да избяга от пресата на англичаните. Вратарят опита да подаде на Божиков, но прати топката към Стърлинг, който на скорост размина Божиков и намери непокрития Кейн, а той от пет метра вкара своя 23 гола за Англия от 40 мача.

Второто полувреме започна с отлична възможност за България. Вандерсон бе изведен добре по диагонал сам срещу Пикфорд, но стреля право в ръцете му.

Събитията се преместиха мигновено пред нашата врата. Рашфорд нахлу в нашето наказателно поле, Бодуров се хвърли в краката му, а англичанинът това и чакаше – падна веднага, а реферът посочи бялата точка. Хари Кейн бе безгрешен и удвои аванса на „Трите лъва“.

В 55-ата минута всичко свърши за България. Николай Бодуров направи груба грешка и позволи на Рашфорд да отнеме топката. Нападателят на Англия веднага пусна на Кейн, който пък намери на метър от вратата Стърлинг и топката влезе за трети път в нашата врата.

В 72-ата минута Хари Кейн оформи хеттрика си отново след точно изпълнена дузпа.

След три дни „лъвовете“ ще изиграят контролна среща с Ирландия в Дъблин, а следващият им мач от евроквалификациите е на 11-ти октомври като гост на Черна гора.