Арсенал за пореден път демонстрира слабостите си и загуби с 1:2 при гостуването на Уотфорд. Лондончани водеха на почивката след попадение на Мертезакер. Те изпуснаха да увеличат аванса си, като Иуоби не успя да преодолее Гомес. Артилеристите платиха скъпо за това.

Уотфорд Арсенал

Домакините изравниха след спорна дузпа, реализирана от Трой Дийни, а в 92-ата минута Том Клевърли донесе успеха на тима на Марко Силва.

Уотфорд вече е на четвъртото място в класирането, докато Арсенал е шести, като има равен брой точки с Челси, Ливърпул и Бърнли. Тимът на Венгер успя да вкара първи гол като гост от края на миналия сезон, но има само една спечелена точка далеч от дома в четирите мача от настоящата кампания в първенството.

Класиране Висша лига

Двата отбора не създадоха почти никакви голови положения през първото полувреме. Видна беше липсата на идеи как да се застраши вратата на съперника. Въпреки това отборът на Арсен Венгер успя да стигне до попадение. При първия ъглов удар в срещата Мертезакер надскочи Клевърли и с глава прати топката в мрежата.

След почивката нещата на терена не се промениха, като Уотфорд нямаше представа как да стигне до съперниковата врата. Алекс Иуоби пък можеше да осигури по-солидна преднина на гостите. Йозил, който се появи в игра като резерва, изведе Иуоби и той трябваше само да преодолее Еурелио Гомес, но вратарят направи страхотно спасяване.

Това се оказа решително, тъй като в 71-ата минута домакините успяха да изравнят. Те получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Белерин, но решението на съдията бе доста съмнително. Трой Дийни бе точен от бялата точка за 1:1.

В 83-ата минута Дийни намери Капу, а неговият изстрел от границата на наказателното поле се отклони от Мертезакер и топката се удари в гредата.

Уотфорд стигна до победата във втората минута на добавеното време на срещата, когато след центриране в наказателното поле Петър Чех не се намеси по най-добрия начин. Топката стигна до Том Клевърли, който не пропусна да вкара в опразнената врата и да донесе победата на Уотфорд.

За още интересни статии, анализи, коментари и интервюта следете страницата ни във Фейсбук Дебати.