Лидерът в класирането на Серия „А“  Наполи остана без загубена точка и след гостуването си на „Олимпико“ в Рим на Рома. Футболистите на Маурицио Сари спечелиха с 1:0 двубоя от 8-ия кръг на италианското първенство и вече имат 24 точки от 24 възможни. На 5 точки зад неаполитанците са три отбора – Интер, Ювентус и Лацио.

Класиране Серия А

Нерадзурите от Милано днес се изправят срещу градския си съперник Милан и в най-добрия случай могат да се доближат на 2 точки до лидера.

Вълците пък допуснаха второ поражение на своя стадион от началото на шампионата, след като отстъпиха с 1:3 пред Интер във втория кръг. Те имат и отложен мач със Сампдория в Генуа. Воденият от Еузебио Ди Франческо тим остава с 15 точки на пета позиция в класирането.

Единственото попадение във Вечния град бе дело на Лоренцо Инсиние в 20-ата минута.

Рома Наполи

Столичани изиграха слаб мач и бяха надиграни от съперника си, който на “Олимпико” се чувстваше като на домашния си стадион “Сан Паоло”. Рома не създаде нито едно стопроцентово голово положение преди почивката, а през второто полувреме на два пъти гредите помогнаха на Хосе Рейна, но като цяло джалоросите изглеждаха беззъби и безидейни в атака.

В 19-ата минута пред белгийския нападател на Наполи Дрис Мертенс се отвори шанс да стреля от нелоша позиция, но бразилският страж Алисон реагира добре и спаси. Минута по-късно гостите излязоха напред в резултата. Грешка на Даниеле Де Роси доведе до неволна асистенция за Лоренцо Инсиние, който не пропусна този прекрасен шанс и с удар по земя отблизо изпрати топката в мрежата зад Алисон.

Рома Наполи

В 36-ата минута Мертенс бе изпуснат от защитата на Рома и след центриране от ъглов удар и стреля с глава, но право в ръцете на Алисон.

В 56-ата минута грешка на Костас Манолас едва не доведе до втори гол за Наполи. Мертенс открадна топката и се озова в много добра позиция пред вратата на Алисон, но не намери целта. При сблъсъка с Мертенс гръцкият централен защитник получи травма и бе принудително сменен от Федерико Фасио.

Рома Наполи

В 59-ата минута пък словашкият халф Марек Хамшик тества Алисон с удар от относително близко разстояние, но бразилският страж се намеси стабилно.

Едва в 70-ата минута вълците бяха наистина близо до отбелязването на гол. Резервата Фасио стреля с глава след центриране отляво, Хосе Рейна изби, топката се удари в гредата и не пожела да влезе във вратата на Наполи.

Рома Наполи

В 84-ата минута Един Джеко стреля с глава след центриране от ъглов удар, но топката се удари този път в напречната греда.

Буквално в последните секунди младият турски нападател Ченгиз Юндер, появил се в игра в заключителните минути, можеше да спаси Рома от загубата. Той бе оставен сам в наказателното поле на Наполи след центриране отляво, но не отправи достатъчно добър удар от въздуха и Рейна без особени проблеми спаси.

За още интересни статии, анализи, коментари и интервюта следете страницата ни във Фейсбук Дебати.