Арсенал

Арсенал победи Лестър с 3:1 на своя стадион „Емирейтс“ в заключителния мач от девети кръг на английското първенство. Тази победа е десета поредна за „артилеристите“ във всички турнири, а подобна серия е първа за тима от 2007 г., когато успяват да спечелят 12 срещи.

Сега тимът на Унай Емери има седем успеха в Премиършип, два в Лига Европа и един в Купата на Лигата.

Лестър поведе в снощния мач в Лондон благодарение на автогол на Ектор Бейерин в 31-ата минута, но в самия край на полувремето Месут Йозил възстанови равенството. През втората част Пиер-Емерик Обамеянг вкара два гола в рамките на три минути, които донесоха победата на „топчиите“. Йозил стана най-резултатният германец в историята на Премиършип. На „Емирейтс“ той демонстрира по най-добрия начин защо клубът му плаща 300 000 паунда седмично, като изигра чудесен мач и участва и в другите две попадения на отбора си. Неговият гол е 30-и в английската Висша лига и вече има един повече от сънародниците му Юрген Клинсман и Уве Рьослер. С актив от 21 точки Арсенал се изкачи на четвърто място в класирането, а Лестър остава на 11-та позиция с 12 пункта. Арсенал ще се опита да увеличи серията си в четвъртък, когато играе със Спортинг в Португалия.