Атлетик Билбао

Отборът на Барселона отпадна още в осминафиналите на Купата на Краля, след като загуби гостуването си на Атлетик Билбао с 2:3 след продължения. На „Сан Мамес“ двата тима направиха страхотен двубой, но в крайна сметка домакините ликуваха след гол на Икер Муниаин в 105-та минута.

Капитанът на баските откри резултата още във втората минута, но новото попълнение на Барса Феран Торес изравни в 20-та. Заключителните минути бяха изпълнени със зрелище, като първо Иниго Мартинес вкара за Атлетик в 86-та минута, но в 90-та минута Педри изравни след асистенция със задна ножица на ветерана Дани Алвес. По този начин се стигна до продължения, като в края на първото домакините получиха право да изпълнят дузпа след игра с ръка на Жорди Алба в наказателното поле и консултация на рефера с монитора край терена. Муниаин не сбърка от бялата точка и донесе успеха на своите.

По този начин каталунците приключиха със защитата на трофея си още в осминафиналите. Доста проблеми при гостуването си на Елче имаше Реал Мадрид, но в крайна сметка тимът на Карло Анчелоти победи с 2:1 след продължения. В редовните 90 минути не паднаха голове, а в 102-та минута Марсело получи директен червен картон за нарушение като последен в отбраната. Тете Моренте реализира отсъдения свободен удар и даде преднина на домакините, но играчите на Реал намериха сили за обрат с голове на резервите Иско и Еден Азар съответно в 108-та и 115-та минута.

Така вече са ясни всички участници в четвъртфиналите на турнира: Реал Мадрид, Атлетик Билбао, Майорка, Кадис, Райо Валекано, Валенсия, Бетис, Реал Сосиедад. Жребият за четвъртфиналите ще се тегли днес, а мачовете ще се играят на 2 февруари.