Атлетико (Мадрид) разгроми Леванте с 5:0 като гост в двубой от 13-ия кръг на Примера дивисион. По два гола за успеха на дюшекчиите отбелязаха Кевин Гамейро и Антоан Гризман, а защитникът на домакините Робер си отбеляза автогол още в петата минута и даде началото на головата фиеста.

Атлетико Мадрид Леванте

Бранителят на Леванте сгреши след едно центриране на Саул Нигес. Мадридчани се освободиха след попадението и започнаха да тормозят защитата на домакините, но не бяха концентрирани  пред гола и направиха няколко пропуска. В 29-ата минута обаче Гамейро се реваншира, като вкара за 2:0, след като бранител на Леванте не успя да изчисти от голлинията.

След почивката гостите продължиха с нападателната си игра и стигнаха до трети гол в 59-ата минута, като негов автор отново стана Гамейро след комбинация с Гризман.

Двамата си размениха ролите в 65-ата, когато Гамейро асистира на Гризман, който от близка дистанция направи 4:0.

Само три минути по-късно след първоначално отразен удар на Гамейро, Гризман не сбърка при добавката и оформи крайното 5:0.

Така Атлетико събра 27 точки и измести Реал Мадрид от третото място във временното класиране.