Третодивизионният Елче поднесе миниизненада в турнира за Купата на краля в Испания, като завърши 1:1 с Атлетико Мадрид в първи мач от 1/32-финалите. Томас тейе с глава откри за гостите от столицата в 17-ата минута, но Лоло изравни от дузпа в 52-ата минута.

Елче Атлетико Мадрид

Диего Симеоне направи 9 промени в състава си в сравнение с двубоя срещу Селта през уикенда. Титулярните си места запазиха единствено Томас и Люка Ернандес, а дебют направи младият албански халф Кейди Баре. Като ляв бек действаше друг младок – Серхи Гонсалес.

Фернандо Торес пропусна първото голово положение, стреляйки в аут след центриране на Шиме Върсалко. В 11-ата минута гредата спаси домакините, но в 17-ата Хосе Хименес центрира и Тейе откри резултата.

В средата на полувремето Хавиер Флорес тества рефлекса на Мигел Мойя, а след това Лусиано Вието пропусна да удвои аванса на Атлетико. Торес също отправи опасен удар с глава, отразен от стража на Елче.

В 51-ата минута Люка Ернандес повали в наказателното поле Лоло и десетката на домакините изравни резултата от бялата точка. Не след дълго пред Вието се откри нова възможност да се разпише, но, изведен от Фернандо Торес, аржентинецът отново бе неточен.