Отборите на Челси и Рома изиграха великолепен футболен спектакъл с шест гола на „Стамфорд Бридж“, който не излъчи победител. Двата тима до последно търсеха победата, а двубоят премина през невероятни обрати. Челси поведе с 2:0, Рома обърна до 2:3, но в крайна сметка се стигна до най-справедливото 3:3.

Резултатът откри Давид Луис в 11-ата минута с бомбен удар извън наказателното поле. В края на полувремето се стигна до бърза размяна на голове. Еден Азар удвои в 37-ата минута, а 180 секунди по-късно Александър Коларов намали. В 64-ата минута Един Джеко изравни с феноменален гол с левия крак от въздуха.

Челси Рома

В 70-ата минута Джеко направи обрата пълен, след като се разписа с глава след центриране от фаул в наказателното поле. Четвърт час преди края Азар възстанови равенството с удар с глава, преди да бъде заменен под аплодисментите на публиката.

Челси Рома

Мениджърът на Челси Антонио Конте направи три промени спрямо състава, който изненадващо загуби от Кристъл Палас в събота. В игра се завърна Алваро Мората, а Давиде Дзапакоста смени контузения Виктор Моузес. В отбраната място зае Андреас Кристенсен.

В състава на Рома пък се завърна Кевин Строотман, който пропусна загубата от Наполи в Серия А през уикенда. Стефан Ел Шаарауи също попадна в групата, но беше на резервната скамейка.

Срещата започна с ентусизирана игра на гостите, а Челси успя да организира първата си добра атака едва в шестата минута. Тогава Еден Азар беше изведен от Бакайоко, белгиецът бързо подаде към Алваро Мората, но испанският национал стреля слабо и право в тялото на Алисон.

Челси Рома

В 10-ата минута стражът на Рома отново беше поставен под напрежение след неумели действия на отбраната пред него. Така се стигна и до откриването на резултата. Отбита топка попадна у Давид Луис извън наказателното поле, който с мощен удар вкара втория си гол за сезона след този срещу Бърнли в първия кръг на Премиър лийг.

Този гол дойде малко нелогично на фона на показаното от двата отбора на терена до този момент, като Рома владееше повече топката. Вълците продължиха с по-активната си игра, а и вече имаше да връща гол пасив. В 20-ата минута Еден Азар се възползва от сгрешен пас в половината на Челси, открадна топката и нахлу мощно в наказателното поле, като отправи удар по диагонала, но не му достигна точност.

Челси Рома

В 23-ата минута феновете на Челси се изправиха на нокти, след като Давид Луис се хвана за крака и се наложи да му бъде оказана медицинска помощ. Бразилецът обаче бързо се върна в игра, като едва не си изкара и жълт картон, но беше пожален от рефера. Рома продължаваше да владее топката и да се опитва да организира атаки, но те се разбиваха в добре подредената отбрана на Челси.

В 30-ата минута вълците все пак успяха да отправят удар, но Диего Пероти стреля слабо. Секунди по-късно Раджа Наинголан изскочи сякаш от нищото отдясно пред вратата и стреля отблизо след подаване на Строотман, но Тибо Куртоа спаси. В 34-ата минута белгийският страж отново трябваше да се намесва, но и този път Пероти стреля слабо и право в тялото му.

Челси Рома

В 37-ата минута Челси стигна до втори гол, като негов автор стана Еден Азар. Това беше негово първо попадение за сезона в Шампионската лига. Атаката се разви по идентичен начин на тази от шестата минута. Азар открадна топката в собственото поле, комбинира с Мората, който стреля, топката рикошира в крак на бранител на Рома и попадна у белгиеца, който отблизо разстреля вратата на Алисон.

Радостта на лондончани трая кратко, тъй като в 40-ата Александър Коларов намали и върна интригата. В 45-ата Бакайоко отправи удар от въздуха, но топката рикошира в крака на Жуан Жезус и не порази целта.

Челси Рома

Второто полувреме не се различаваше от първото. Рома отново владееше повече топката, а домакините разчитаха на контраатаки. В 64-ата минута логичното се случи. Рома стигна до 2:2 след изключителен гол на Един Джеко, който с удар от въздуха с левия крак прониза вратата на Куртоа след далечно центриране на Федерико Фасио. В 70-ата минута Джеко направи обрата пълен, след като се разписа с глава след центриране от фаул в наказателното поле.

Челси Рома

Челси бързо се съвзе от шока и стигна до изравнителен гол чрез Еден Азар, който вкара с глава отблизо, четвърт час преди края, преди да бъде заменен от Вилиан и да събере овациите на публиката.

Рома продължи да търси победата и Джеко беше близо до отбелязването на хеттрик, но не успя да насочи добре топката с глава в 82-ата минута от опасна близост. Челси се настани в полето на Рома в заключителните минути в търсене на победно попадение, а треньорът на гостите Еузебио ди Франческо направи и последната си офанзивна смяна като пусна в игра Ел Шаарауи на мястото на Пероти. В 88-ата минута Коларов сбърка и това едва не доведе до гол във вратата на Рома, но вратарят Алисон изпревари Вилиан.

В крайна сметка до нов гол не се стигна и така двата тима прибавиха по една точка към актива си. Челси остана на върха със 7, а Рома е втори с пет.

Класиране група C

Мениджърът на Челси Антонио Конте пое отговорността за равенството 3:3 с Рома в Шампионската лига. Наставникът промени схемата на игра в този двубой на 3-5-2, като според него това е причината играчите му да изпитват трудности в хода на мача.

Челси Рома

“Играчите дадоха всичко от себе си, така че им благодаря. Имахме проблеми през първото полувреме и явно промяната на схемата на игра не даде желания резултат, а по-скоро ни отне сигурността в играта. На моменти футболистите буквално импровизираха и изпитваха трудности при пресата на Рома.

Вкарахме два гола, но усещането бе, че не владеем инициативата. Поемам отговорността за представянето ни, защото решението да сменя схемата бе мое. Имахме кадрови проблеми и затова Давид Луиш се наложи да играе в средата на терена, но не мисля, че това проработи добре”, смята Конте.

В другата среща от групата Атлетико Мадрид отново разочарова, след като направи 0:0 при визитата си на Карабах. По този начин испанците вече имат само 2 точки на сметката си и рискуват да загубят шансове за продължаване напред.

В последния четвърт час гостите играха с човек повече след червения картон на Дино Ндлову. Най-спорният момент дойде шест минути преди края, когато Фернандо Торес като че ли беше фаулиран в наказателното поле, но арбитърът не отсъди дузпа.

Карабах Атлетико Мадрид

Точката е историческа за азербайджанския футбол, защото е първа, която местен тим печели в европейските клубни турнири. Дълбоката резерва от началото на сезона Кевин Гамейро беше титуляр за Атлети. Досега френският нападател беше записал само 27 минути, което няма как да не се е отразило на формата му. Партньор на Гамейро в атака беше сънародникът му Антоан Гризман.

През първото полувреме испанският тим доминираше, но не достатъчно. Усещаше се несигурност в действията на футболистите, които освен това срещнаха и сериозен отпор от съперника. Тимът на Диего Симеоне все пак създаде две 100-процентови положения, които обаче не завършиха с така чакания гол.

В 27-ата минута Яник Ферейра Караско излезе сам срещу вратаря Ибрахим Шехич, но стражът успя да избие изстрела в корнер. Същото се повтори и в 39-ата минута, като този път Гризман се беше измъкнал от отбраната след подаване на Гамейро и всички очакваха попадение, когато топката падна на левия крак на нападателя. И този път обаче Шехич се оказа победител в дуела.

За 45 минути играчите на Карабах не уцелиха нито веднъж вратата на Ян Облак. Атлети продължиха с атаките и след почивката и в 53-ата минута Гризман реализира, но попадението беше отменено заради засада.

Постепенно футболистите в черни екипи изнесоха играта в по-предни позиции и внесоха напрежение в отбраната на дюшекчиите. Така в 64-ата минута бразилецът Енрике се озова на отлична позиция фронтално срещу Облак, но не уцели добре топката и така провали отлична възможност.

В 71-ата минута вратата на Атлетико отново беше застрашена – този път след шут на централния нападател Дино Ндлову – но кълбото излезе в аут. Само четири минути по-късно същият този Ндлову получи втори жълт картон и беше изгонен, след като съдията прецени, че той е симулирал за дузпа след интервенция на Диего Годин.

В 84-ата минута се стигна до най-спорното положение. След грешка на вратаря на домакините Габи центрира към Фернандо Торес, който от около два метра се канеше да забие топката в мрежата, но тогава беше изблъскан в гърба от Аголи и съответно пропусна. Съдията обаче прецени, че няма нарушение.

До края Атлетико атакуваше с всички сили, но и хаотично, което предостави възможност на футболистите на Карабах да атакуват и те имаха две ситуации, при които не бяха далеч от сензацията.

За още интересни статии, анализи, коментари и интервюта следете страницата ни във Фейсбук Дебати.