Френският Пари Сен Жермен продължава впечатляващото си представяне в Европа, след като разгроми като гост белгийския Андерлехт с 4:0 при гостуването в Брюксел в двубой от група „В“.

Парижани вървят с пълен актив начело в класирането и гледат уверено към плейофите. В другия мач от групата Байерн Мюнхен победи Селтик с 3:0 у дома и се утвърди на втората позиция с шест точки. Селтик е трети с три, а на дъното е Андерлехт с нула.

Класиране група В

Началото на головата фиеста даде тийнейджърът Килиан Мбапе в третата минута, който се разписа с плътен удар по земя, след като беше изведен отдясно на вратата. Андерлехт се опита да стигне до изравнителен гол, като организира няколко опасни атаки, но стражът Ареола се справи на три пъти.

Удар на Неймар пък облиза гредата на вратата на домакините. Така се стигна до 44-ата минута, когато Неймар стреля мощно. Стражът на Андерлехт Матс Селс изби, топката попадна у Мбапе, който я насочи с глава към Единсон Кавани, а той я прати в мрежата също с глава. След попадението тримата съавтори на гола се прегърнаха, с което специално Кавани и Неймар показаха, че лошите чувства помежду им са в миналото.

Андерлехт Пари Сен Жермен

В 57-ата минута гол на Кавани беше отменен заради засада, а минута по-късно Мбапе направи шокиращ пропуск.

Най-скъпият футболист на планетата Неймар направи резултата класически в 66-ата с директно попадение от пряк свободен удар, като прати топката по земя под стената. Малко по-късно втори гол на Кавани беше отменен заради вдигнат флаг, а десет минути преди края домакините пропуснаха отлична възможност да намалят.

Две минути преди последния съдийски сигнал и Анхел ди Мария записа името си сред голмайсторите, след като прехвърли технично стража на Андерлехт за крайното 4:0.

В другата среща завръщането на Юп Хайнкес в Шампионската лига беше увенчано с изразителен успех на Байерн (Мюнхен) с 3:0 над Селтик, с което германците се очертават като фаворити за продължаване напред заедно с безгрешния Пари Сен Жермен. В предишната си среща в турнира именитият треньор беше спечелил купата и с показаната игра неговите възпитаници му напомниха за силния тим от финала на “Уембли” през 2013 г.

5806017

Томас Мюлер и Йошуа Кимих дадоха добър аванс с голове още в първия половин час, а в началото на второто полувреме Матс Хумелс окончателно отказа шотландците. Отделно още едно попадение на домакините като че ли неправилно не беше зачетено още в самото начало.

5806237

Хайнкес отново гласува доверие в атака на Ариен Робен, Томас Мюлер, Кингсли Коман и Роберт Левандовски, които през уикенда бяха размазали Фрайбург. Селтик излезе със същата постройка, но не и с отговор как да се спре мощта на Байерн.

С първия съдийски сигнал футболистите в червени екипи обсадиха наказателното поле на Крейг Гордън и в 6-ата минута Тиаго Алкантара опъна мрежата, но според реферите при паса към него топката е била напуснала очертанията на игрището – нещо, което не изглеждаше да е така.

В 14-ата минута Дейвид Алаба направи шокиращ пропуск, за да затвърди впечатленията, че не се намира в добра форма. Отбраната на Селтик беше сломена в 17-ата минута, когато Мюлер реализира след добавка, превръщайки се в първия германец с гол в десет различни сезона на Шампионската лига.

5806032

В 29-ата Кимих удвои с глава, доказвайки се като един от най-важните футболисти за Байерн от началото на сезона със своите три попадения и пет асистенции в рамките на 13 срещи. Гостите от Глазгоу така и не успяха да си стъпят на краката и бяха просто свидетели на случващото се.

5806097

В 51-ата минута включване на Хумелс при корнер доведе до третия гол. За разлика от други случаи преди след това Байерн не свали темпото, а продължи да натиска опонента си.