Националният отбор на България загуби от Финландия с 0:2 като гост в мач от група 4 на Лига В на турнира Лига на нациите. До момента в 8 изиграни мача между двата представителни тима България имаше 7 победи и 1 равен, но регистрира първа загуба.

На Олимпийския стадион в Хелзинки първото полувреме мина без голове, но седем минути след почивката домакините откриха резултата чрез Робърт Тейлър.

В 67-та минута Фредрик Янсен удвои преднината на Финландия, а до края възпитаниците на Георги Дерменджиев така и не успяха да отвърнат на предизвикателството.

„Лъвовете“ се представиха неубедително в атака през цялата среща, като регистрираха едва два точни удара в противниковата врата.

По този начин България записа втора загуба в кампанията и заема последното място в групата за Лигата на нациите с една точка от три мача, докато Финландия се изкачи до втора позиция с актив от шест точки.

Водач в групата е тимът на Уелс, който по-рано вчера направи нулево равенство при гостуването си на Ирландия. „Драконите“ вече имат седем точки, докато Ирландия заема трето място с две точки.