Националният отбор на България по волейбол постигна първата си победа на Европейското първенство в Полша. Лъвовете, водени от селекционера Пламен Константинов, надделяха над Испания с 3:0 (25:15, 28:26, 25:21) в среща от втория кръг на група C на надпреварата.

България Испания Евро Волей 2017

Нашите победиха категорично испанците в първия гейм, а във втория започнаха с преднина от 4:0, която нарасна до шест точки при 8:2. Испанците обаче направиха пълен обрат след първото прекъсване, а след още няколко промени във водачеството двата отбора стигнаха до допълнителни разигравания.

Те завършиха с ас на Тодор Скримов за 28:26. В третия гейм волейболистите ни получиха шест мачбола и се възползваха от третия за крайното 25:21.

Най-резултатен за успеха стана Цветан Соколов с 18 точки, докато Николай Николов добави 16.

Тимът ни е с победа и загуба от началото на шампионта след поражението от Русия на старта. В понеделник от 18:30 часа България излиза срещу отбора на Словения, който е със същия баланс до момента.